حاشیه سازی به سبک جریان انقلابی نما

از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا و در حالی که رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و علمای حوزه بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید داشتند و خود نیز به این مساله ملتزم بوده اند، جمعیت محدودی از طلاب با دست زدن به اقدامات حاشیه ای بر طبل مخالفت با مطالبات رهبر معظم انقلاب درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون عمومی و … کوبیده‌اند.

این جریان همچنین با دست زدن به اقدامات غیر قانونی، اقدام به برپایی تجمع در چندین نوبت کرده و با اظهارات نسنجیده افزون بر مکدر کردن خاطر دلسوزان و جریان اصیل انقلابی، بهانه به دست جریان های مغرض و بدخواه ملت ایران، انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه داده اند.

این عده قلیل که به مدد شبکه های اجتماعی و فضای مجازی هیاهوی زیادی هم بپا کرده اند، بدون برخورداری از دانش کافی و تخصص در امور پزشکی، علم مخالفت با واکسیانسیون را بدست گرفته و در توهینی آشکار و بر خلاف تصریحات متعدد رهبر معظم انقلاب، تزریق واکسن توسط ایشان را نشانه کانالیزه بودن، تقیه و .. دانسته اند.

این جماعت که بر خلاف تبلیغات و هیاهوی زیاد نتوانسته اند جمعیت زیادی را با خود همراه کنند، درتازه ترین فعالیت خود، امروز پنجشنبه 20 آبان ماه دست به تجمع در خیابان معلم قم زدند و شعارهایی علیه واکسیناسیون سر داده و در کمال تعجب خواستار همراهی مراجع با حرکت خود شده اند

این در حالی است که عملکرد غیر منطقی و حاشیه ساز این جریان با انتقاد بسیاری از شخصیت ها و دلسوزان حوزوی همراه شده است.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و سر دادن شعارهایی همچون؛ نه به پروتکل های سازمان صهیونیستی بهداشت جهانی، ما صدای مخالفان علمی واکسن اجباری آزمایشی با مجوز اضطراری هستیم، دیه فوت شدگان واکسیناسیون را پرداخت کنید، پرچم مطالبه گری را تا حصول نتیجه زمین نمی گذاریم، چرا هیچ صدایی از مخالفان واکسن در رسانه ها نیست، و… مخالفت خود را با واکسیناسیون عمومی اعلام کردند.

از نکات قابل توجه نحوه فراخوان متوهمانه کانال های حامی این جریان است که خود و خواسته خود را به گونه ای جلوه داده اند که انسان را یاد قبل از انقلاب و هشدار دادن علما به جامعه می اندازد!

البته اینگونه حاشیه سازی ها و گوش پیچاندن ها! نه تنها مشکلات را حل نمی کند بلکه سبب تشنج و اغتشاش در کشور شده و تنها خوراک به معاندان نظام می دهد. جریانی که خود را انقلابی! می داند آیا به نتیجه کار خود اندیشیده که اینگونه در زمین دشمن بازی می کند؟

این جریان درحالی خود را انقلابی و حامی نظام و رهبری می داند که به گفته ها و توصیه های ایشان مبنی بر واکسیانسیون عمومی بی توجه است. هرچند رهبر انقلاب و مراجع تقلید واکسن زده اند اما این جریان تفسیرهای غلطی از این اقدام دارند.

اینکه گروهی بیان کنند رهبر معظم انقلاب را مجبور به تزریق واکسن کرده یا اینکه ایشان از روی تقیه واکسن زده اند! دیگر جای هیچ حرف و حدیثی را از رفتارهای این افراد باقی نمی گذارد.

ناگفته نماند که تک روی ها و تندروی های این جریان صدای علما، دلسوزان و جریان های انقلابی حوزه را نیز درآورده و ضمن اعلام برائت از اقدامات و حاشیه سازی های آنها در سخنان و بیانیه هایی این اقدامات را محکوم کرده اند.

جریانی که داعیه دار انقلابی گری و ولایی بودن می باشد، با رفتارهای پرحاشیه و غیر عقلانی، خواسته یا ناخواسته درپی القای اعتبار زدایی از فعل و قول رهبر انقلاب است.

این اقدامات و تندروی ها قطعا به سود انقلاب و جریان انقلابی نیست. اگر واقعا خود را در دایره انقلابی ها و دلسوزان نظام می بینید، نباید با اقدامات خودسرانه و هنجارشکنانه قوانین کشور را نادیده گرفته و بهانه به دست دشمنان بدهید. این نکته را نیز باید مورد توجه قرار دهیم که با تکرار این اقدامات خودسرانه که قطعا به تضعیف نظام اسلامی منجر می شود باید فریاد بزنیم: علمای اسلام به داد اسلام برسید!

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید