بازوان پوشالی رژیم صهیونیستی در یک نمایش پوشالی

«رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت سست‌تر است»؛ این کلامی ماندگار از سید مقاومت، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان است. سست‌تر از خانه عنکبوت بودن صهیونیست‌ها در نبرد ۴۸ ساعته آبان ۹۷ میان ارتش متجاوز صهیونیستی و مقاومت فلسطین بیش از پیش عیان شد؛ جایی که گروه‌های فلسطینی در مدت ۴۰ دقیقه، ۱۰۰ موشک به مواضع متجاوزان و غاصبان اسرائیلی شلیک کردند و موجب شدند «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر وقت صهیونیست‌ها بلافاصله با استیصال تمام با «لیبرمن» وزیر جنگ کابینه‌اش، نشست برگزار کند و دستانشان را به نشانه تسلیم بالا ببرند.

گنبد سوراخ صهیونیست‌ها
حالا صهیونیست‌ها که ظرف مدت تنها ۴۰ دقیقه پذیرای ۱۰۰ موشک مقاومت فلسطین بودند، به صرافت افتاده‌اند تا فکری به حال گنبد سوراخ آهنین‌شان کنند؛ اما آن‌ها چاره کار را نه در اقدام عملی و فنی که در عرصه عملیات روانی و جنگ تبلیغاتی یافتند و پس از آنکه مطمئن شدند موشک‌های مقاومت از هر رادار و پدافندی عبور می‌کنند، با کمک بازوان رسانه‌ای خود نظیر بی‌بی‌سی و اینترنشنال و سایر رسانه‌های نظام سلطه پروپاگاندایی را تحت عنوان «پدافند لیزری» به راه انداختند.

دروغ کاریکاتوری نفتالی بنت
«نفتالی بنت» نخست وزیر فعلی صهیونیست‌ها که همچون سَلفَش نتانیاهو، در توهمات و تخیلات به سر می‌برد، در چندین مصاحبه با مبالغه و غلوگویی از ویژگی‌های سیستم پدافند لیزری گفته است؛ ویژگی‌هایی که اغراق‌آمیز است و بیانگر دروغ بزرگ بودن سیستم مورد اشاره است.

پروپاگاندایی کاریکاتوری به نام «جنگ ستارگان»
یکی از دلایلی که ثابت می‌کند «نفتالی بنت» در مورد سیستم پدافند لیزری غلو می‌کند و این سیستم، صرفاً دروغ بزرگ صهیونیست‌هاست، استنادی است که «بنت» به استراتژی «جنگ ستارگان» رونالد ریگان رئیس‌جمهور آمریکا در دهه ۸۰ میلادی می‌کند. از سویی دیگر شوی بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌های نظام سلطه و رپورتاژ آگهی‌ای که این رسانه‌ها برای سیستم لیزری صهیونیست‌ها انجام دادند، خود به خود یادآور ماجرای دروغ کاریکاتوری «جنگ ستارگان» ریگان است.

ریگان در دهه ۸۰ میلادی برای مقابله با شوروی از استراتژی جنگ ستارگان سخن گفت و پیرامون آن پروپاگاندا و تبلیغات وسیع و اگزجره و اغراق‌گونه به راه انداخت، اما بعد‌ها آشکار شد که این پروژه جنگ ستارگان صرفاً یک کاریکاتور و عملیات روانی برای ضربه زدن به شوروی بوده است و ما‌به‌ازای عملیاتی و عینی نداشته است.

سابقه آمریکایی‌ها در دروغ پردازی‌های بزرگ بین‌المللی؛ وقتی سفر به ماه در استودیو فیلمسازی ساخته شد!
ناظران بین‌المللی سال ۱۹۶۹ میلادی را هیچگاه فراموش نمی‌کنند؛ سالی که آمریکایی‌ها اعلام کردند فضانوردشان با نام «نیل آرمسترانگ» در قالب پروژه آپولو ۱۱ به کره ماه سفر کرده و بر روی ماه قدم زده است؛ آمریکایی‌ها در فضای جنگ سرد با شووری بر روی این دستاورد بسیار تبلیغ کردند، اما بعد‌ها مشخص شد که قدم زدن فضانورد آمریکایی روی ماه و پروژه آپولو ۱۱ صرفاً یک دروغ کاریکاتوری و جنگ تبلیغاتی بوده است و آن قدم زدن بر روی ماه فضانورد آمریکایی در استودیو یک فیلمساز با نام «استنلی کوبریک» فیلمبرداری شده است! کوبریک در فیلم «شاینینگ» که ۱۱ سال بعد از آن یعنی در سال ۱۹۸۰ ساخت، المان‌هایی خاص را به کار برد و غیرمستقیم اعتراف کرد که به ماه سفر کردن فضانورد آمریکایی یک دروغ بوده است و او این صحنه را در استودیواش فیلمبرداری کرده است.

جنگ ستارگان؛ ساخته شده در کارخانه‌های رؤیابافی هالیوود
پروژه جنگ ستارگان ریگان علیه شوروی نیز همانند پروژه آپولو ۱۱ آمریکایی‌ها یک دروغ کاریکاتوری بود و در کارخانه‌‎های رؤیابافی هالیوود ساخته شده بود. در واقع عمده هدف دولت ریگان از طرح دروغ بزرگ و کاریکاتوری «جنگ ستارگان» آن بود که در فضای جنگ سرد، روس‌ها را برای صرف هزینه‌های سرسام‌آور فضایی و نظامی تحریک کند و در جنگ روانی و تبلیغاتی علیه شوروی، دست برتر را داشته باشد.

نکته مرموز پروژه کاریکاتوری جنگ ستارگان؛ کشته شدن ۲۵ فرد مرتبط با این پروژه
نکته مرموز و قابل تأمل درباره پروژه ساختگی و دروغین جنگ ستارگان آمریکا در زمان ریگان این است که همه ۲۵ دانشمند درگیر در این پروژه طی سال‌‎های بعدی، حذف فیزیکی شدند؛ اگر چه دولت آمریکا از خودکشی آن‌ها سخن گفت، اما روزنامه‌نگاران تحقیقی آمریکایی اعتقاد دارند که این ۲۵ دانشمند درگیر در پروزه جنگ ستارگان توسط دولت آمریکا به قتل رسیده‌اند؛ همچنین این فرضیه قوی مطرح است که دولت آمریکا برای جلوگیری از افشای دروغین بودن پروژه جنگ ستارگان این ۲۵ دانشمند را کشته است.


وقتی صهیونیست‌ها برای پوشاندن گنبد سوراخ آهنین با کمک بی‌بی‌سی به یک دروغ کاریکاتوری متوسل می‌شوند/ ماجرای کشته شدن ۲۵ فرد مرتبط با پروژه ساختگی «جنگ ستارگان»

تکرار دروغ کاریکاتوری ریگانیستی توسط نخست‌وزیر صهیونیست‌ها

حالا «نفتالی بنت» نخست وزیر صهیونیست‌ها به همان دروغ‌های کاریکاتوری ریگانیستی متوسل شده است و به سبک و سیاق نتانیاهو، در مجامع و سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایش از استراتژی جنگ ستارگان اسرائیل علیه ایران و محور مقاومت سخن می‌گوید و شاهد مثالش را سیستم لیزری ارتش اسرائیل می‌داند؛ سیستمی که به اعتقاد کارشناسان نظامی و منطقه‌ای، قطعا نمی‌تواند باگ و سوراخ جنگی صهیونیست‌ها را بپوشاند و آن‌ها کماکان در صورت وقوع نبرد با انبوهی از موشک‌های مقاومت روبه رو خواهند شد که خانه‌های غصبی‌شان در سرزمین‌های اشغالی را بر روی سرشان آوار می‌کند.

تجدیدخاطره نتانیاهو با «نفتالی بنت»
اما لاف‌زنی‌های «نفتالی بنت» نخست‌وزیر صهیونیست‌ها پیرامون به راه انداختن جنگ ستارگان با ایران و محور مقاومت و غلوگویی‌های او پیرامون سیستم پدافند لیزری، ناظران و مخاطبان را به یاد اراجیف‌های نتانیاهو نخست‌وزیر پیشین صهیونیست‌ها انداخته است.

نتانیاهو نخست وزیر پیشین رژیم جعلی صهیونیستی که نامش در میان افکار عمومی جهانیان با «کودک‌کشی» و «دروغگویی» گره خورده است، دارای وجهه تمسخرآمیز بسیار برجسته‌ای بود؛ وجهه‌ای که بواسطه گاف‌های این جنایتکار بین‌المللی دستمایه طنز و شوخی کاربران فضای مجازی شده بود؛ بویژه آنکه طی چندماه، نتانیاهو به مضحک‌ترین شکل ممکن با ضبط ویدئو‌هایی به زعم خودش در حال سخن گفتن مستقیم با مردم ایران بود! و به قدری خود و مشاورانش احمق بودند که نفهمیدند مردم ایران دیدن این ویدئو‌ها را به مثابه زنگ تفریح می‌دانند و «نتانیاهو» را به «جیگر»، شخصیت کارتونی الاغ‌شکل که خود را اسب می‌پندارد تشبیه می‌کنند.

نتانیاهو که در دنیا به «چوپان دروغگو» نیز معروف است، در یکی از ویدئوهایش در مورد مردم ایران، چنان اراجیفی را سر هم کرد که به تعبیر نویسنده روزنامه صهیونیستی معاریو «تهوع آور» بود. او در این ویدئو از یک دختر ۱۵ ساله فرضی به نام «فاطمه» نام برد که با انبوهی از مشکلات دسته و پنجه نرم می‌کند؛ از قضا مشکلات مطرح شده توسط نتانیاهو در این ویدئو نیز فرضی بودند چرا که برای مثال «کشته شدن هزاران نفر در ایران براثر آلودگی هوا» که نتانیاهو در این ویدئو مطرح کرد آنچنان با مرز‌های واقعیت فاصله داشت که حتی خود همفکران نتانیاهو هم باور نکردند و در اراضی اشغالی به تمسخر او پرداختند و به نخست‌وزیرشان یادآوری کردند که خود اسرائیل به لحاظ آلوده بودن هوا ۱۲ رتبه در رده‌بندی جهانی از ایران پایین‌تر است.

وقتی صهیونیست‌ها برای پوشاندن گنبد سوراخ آهنین با کمک بی‌بی‌سی به یک دروغ کاریکاتوری متوسل می‌شوند/ ماجرای کشته شدن ۲۵ فرد مرتبط با پروژه ساختگی «جنگ ستارگان»

همچنین نتانیاهو در آن ویدئو چنان برای «فاطمه» فرضی ساکن ایران، مرثیه‌سرایی می‌کرد، که واکنش کاربران فضای مجازی را برانگیخت. کاربران فضای مجازی در واکنش‌هایشان به اشک تمساح نتانیاهو برای یک «فاطمه» فرضی از چندین «فاطمه‌ای» نام بردند که در فلسطین یا خود و یا عزیزانشان با دستور نتانیاهو کشته شده‌اند. کاربران فضای مجازی به نتانیاهو جلاد یادآوری کردند که رژیم متبوعش در کودک‌کشی سرآمد است و از سال ۲۰۰۰ تاکنون جان بیش از دو هزار کودک بیگناه فلسطینی را گرفته است و صد‌ها کودک دیگر را به زندان افکنده است.

گاف آبی نتانیاهو
نتانیاهو در یکی دیگر از ویدئوهایش در مورد مردم ایران، گاف احمقانه دیگری داد و چنان از مشکلات آبی ایران سخن گفت که واکنش طعنه آمیز کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت؛ کاربرانی که به نتانیاهو یادآوری می‌کردند، بحران آب در اراضی اشغالی با جمعیت حدود یک هشتم ایران بسیار فاجعه بارتر از مشکلات آبی ایران است و همین سال قبل وزیر کشور رژیم صهیونیستی از ساکنان اراضی اشغالی خواست تا برای باریدن باران و فرار از خشکسالی در کنار دیوار ندبه تجمع کنند.

وقتی صهیونیست‌ها برای پوشاندن گنبد سوراخ آهنین با کمک بی‌بی‌سی به یک دروغ کاریکاتوری متوسل می‌شوند/ ماجرای کشته شدن ۲۵ فرد مرتبط با پروژه ساختگی «جنگ ستارگان»

نمایش مضحک تکه آهن در مونیخ
نتانیاهو در بهمن ماه سال ۹۶ نیز در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ در یک نمایش ضدایرانی و مضحک دیگر قطعه‌ای از یک پهپاد، را که مدعی بود متعلق به ایران است، به حضار نشان داد و گفت: این یک قطعه از هواپیمایی است که ایران ارسال کرده بود. به ایران می‌گویم به دنبال آزمودن قاطعیت اسرائیل نباشد! این یاوه گویی همراه با نمایش تکه آهن از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز تا مدت‌ها دستمایه طنز کارتونیست‌ها و کاریکاتوریست‌های غربی و عربی بود.

وقتی صهیونیست‌ها برای پوشاندن گنبد سوراخ آهنین با کمک بی‌بی‌سی به یک دروغ کاریکاتوری متوسل می‌شوند/ ماجرای کشته شدن ۲۵ فرد مرتبط با پروژه ساختگی «جنگ ستارگان»

شیرین کاری نتانیاهو در مقر سازمان ملل
در مهرماه سال ۹۱، سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل، با نمایش یک نقاشی همراه بود که طی آن، وی کوشید به زعم خود با نشان دادن تصویری فانتزی از یک بمب، جهان را از خطری هسته‌ای ایران آگاه کند!

وقتی صهیونیست‌ها برای پوشاندن گنبد سوراخ آهنین با کمک بی‌بی‌سی به یک دروغ کاریکاتوری متوسل می‌شوند/ ماجرای کشته شدن ۲۵ فرد مرتبط با پروژه ساختگی «جنگ ستارگان»

این اقدام نتانیاهو با واکنش‌های طنز آمیزی در سراسر جهان مواجه شد و برخی طنزپردازان و رسانه‌ها، شیرین کاری نتانیاهو را سوژه طنز‌های مکتوب و تصویری خود قرار دادند. از جمله «نیویورکر» با نمایش تصویر سخنرانی نتانیاهو، نقاشی بمب را به سخره گرفت و نوشت که احتمالاً سرویس اطلاعاتی اسرائیل فکر می‌کند بمب این شکلی است! و از خوانندگان خود خواست با توجه به تصویر نقاشی نمایش داده شده توسط نتانیاهو، طنز‌های خود را به آن رسانه ارسال کنند تا در مسابقه طنزی با این موضوع شرکت کنند!

دیدگاهتان را بنویسید