ترامپ دجال است؟!

اخیرا در یکی از برنامه‌هایم شنونده‌ای تماس گرفت و پرسید: «آیا دونالد ترامپ دجال است»؟ این نتیجه گمانه زنی‌های مردمی است که تلاش کرده‌اند اثبات کنند که ترامپ در واقع همان شیطانی است که برای ویران کردن کردن زمین آمده است. با این وجود، این یک پرسش جذاب است.

طرح این پرسش به معنای باور به این موضوع است که شخصی به عنوان پسر خدا به نام مسیح و یک دشمن او با نام دجال وجود دارند که هر دو از قدرتی برابر، اما متضاد با یکدیگر برخوردارند. این مسائل در کتاب مقدس ذکر شده اند. با این وجود، من این پرسش را از منظری سکولار در نظر می‌گیرم و استدلال می‌کنم که این دو شخصیت (مسیح و دجال) استعاره‌ای از تجسم خیر و شر هستند.

عیسی مسیح در موعظه بر روی کوه پیش گویی کرده بود که انبیای دروغین «در لباس میش نزد شما می‌آیند در حالی که در باطن گرگ‌های درنده هستند». او سپس هشدار داده بود که شیادان سعی در استثمار پیروان‌اش خواهند داشت و گفت شناخت «دجال» از روی ثمره اقدامات‌اش امکان‌پذیر خواهد بود. ثمرات اقدامات ترامپ کاملا واضح هستند: بیش از بیست زن او را به تجاوز و تعرض جنسی متهم کرده اند، صد‌ها پیمانکار، مشتری و کارمند او را متهم به دزدی یا امتناع از پرداخت پول‌شان (یا هر دو) کرده‌اند همان طور که اعضای خانواده او را نیز متهم کرده اند.

او آشکارا خشونت علیه افراد غیر مسلح در راهپیمایی‌های متعدد را تشویق کرده و در سخنرانی برای روسای پلیس، خشونت دولتی را تشویق کرده بود. او تلاش کرده دموکراسی ما را سرنگون سازد و به آن پایان دهد. او قاتلان، دزدسالاران و حاکمان قدرتمند را در آغوش گرفته و همزمان دموکراسی‌های غربی و رهبران منتخب آن را به سخره می‌گیرد.

ترامپ تلاش کرد به نهاد‌ها و نظام‌های سیاسی و نظامی که برای حفظ صلح در جهان طراحی شده‌اند از جمله سازمان ملل متحد، ناتو و توافق هسته‌ای با ایران آسیب بزند یا آن را نابود سازد. او با پیروان عیسی مسیح در تماس است، اما آنان را به سوی خشونت، نفرت‌پراکنی و تعصب ورزی سوق می‌دهد. او به عنوان یک سوژه تحسین برانگیز برای صحبت و به مثابه یک الگو در اجتماعات سفید پوستان انجیلی حضور داشته است.

او از جدا کردن کودکان مهاجر از والدین‌شان و قرار دادن آنان در قفس لذت می‌برد. ترامپ تلاش کرد با از بین بردن اوباماکر (برنامه بیمه خدمات درمانی همگانی که ابتکار عمل اوباما رئیس جمهوری سابق امریکا بود) و خصوصی کردن خدمات درمانی به دسترسی امریکایی‌ها به امکانات پزشکی نجات بخش پایان دهد، او مانند یک کودک خوشحال از تلویزیون تماشا کرد که طرفداران‌اش یک افسر پلیس را به قتل رساندند و ۱۴۰ نفر دیگر را راهی بیمارستان کردند و تلاش داشتند معاون رئیس جمهوری و رئیس مجلس نمایندگان را به قتل برسانند. او در مورد کووید -۱۹ دروغ گفت دروغ‌هایی که باعث شد آمار مرگ و میر و شیوع بیماری در امریکا بیش از هر کشور دیگری در جهان افزایش یابد.

ترامپ دجال است؟!

دلیل عصبانیت بسیاری از مسیحیان از دجال آن است که پیروی از او باعث محرومیت آنان از بهشت یا حتی رفتن به جهنم می‌شود. با این حال، عیسی مسیح که دوستداران سفید پوست انجیلی ترامپ می‌گویند منجی آنان است چه چیزی را برای ورود به بهشت ضروری می‌دانست؟

در سال ۱۹۹۸ میلادی یک جلسه خصوصی با پاپ «ژان پل دوم» رهبر وقت کاتولیک‌های جهان داشتم. یکی از نزدیکان او یکی از کتاب‌های من را خوانده بود. پس از صحبت با او به یاد یاد سخنان عیسی در آیه ۲۵ انجیل متی افتادم. این داستان شگفت‌انگیز دو هزارساله‌ای است که بازتاب دهنده اصول سیاست مسیحی است.

شاگردان عیسی در محیط خصوصی و صمیمی دور او جمع شده بودند و در نهایت فکر کردند که می‌توانند سوالی را بپرسند که ابهام در مورد آن آنان را آزار می‌داد. آنان پرسیدند: «چگونه می‌توانند مطمئن شوند که در زندگی پس از مرگ نیز می‌توانند با یکدیگر معاشرت داشته باشند؟» عیسی به آنان گفت که در پایان روز روی تخت خود می‌نشیند و گوسفند‌ها را از بز‌ها جدا می‌کند. همان گونه که یک شبان این تقسیم را انجام می‌دهد و گوسفند‌ها به بهشت و بز‌ها به جهنم خواهند رفت.

او به پیروان‌اش گفت که به گوسفندان می‌گوید: «گرسنه بودم و شما به من غذا دادید. تشنه بودم و من را سیراب کردید. غریب بودم و مرا پذیرفتید. برهنه بودم و به من لباس پوشاندید. بیمار بودم و مرا عیادت کردید. در زندان بودم و به ملاقات من آمدید». پیروان‌اش با تعجب پرسیدند که عیسی به هیچ یک از این موارد دچار نشده بود و آنان کمکی به او در این باره نکرده بودند. عیسی پاسخ داد: «در حقیقت به شما می‌گویم تا آنجا که این کار را برای یکی از کوچک‌ترین برادران من انجام دادید برای من نیز چنین کرده اید».

اینجا تنها جایی در کتاب مقدس است که عیسی به صراحت به شاگردان‌اش می‌گوید چه اعمالی را باید انجام دهند تا وارد بهشت شوند: «به گرسنگان غذا بدهید، از پناهندگان مراقبت کنید، بی‌خانمان‌ها را خانه و لباس دهید، بیماران را شفا دهید و به زندانیان رحم کنید»؛ و این فهرستی از اعمالی است که به معنای واقعی کلمه برعکس همه چیز‌هایی است که دونالد ترامپ از آن دفاع می‌کند و در چهار سال ریاست جمهوری‌اش انجام داده بود.

در حالی که پژوهشگران کتاب مقدس درباره ماهیت هیولا و پیامبران دروغین که در مکاشفه یوحنا به آن اشاره شده اختلاف نظر دارند. بسیاری معتقدند این پنهان کاری ضرورت سیاسی آن دوره برای پنهان نگهداشن هویت نرون امپراتور روم بوده تا مسیحیان با مجازات مواجه نشوند. این تمثیل به وضوح اشاره به یک شخصیت سیاسی دارد که اقدامات‌اش در مغایرت با آموزه‌های عیسی مسیح بود که در موعظه روی کوه و در انجیل متی به آن اشاره کرده است.

شعار «دوباره به آمریکا عظمت بخشیم» یا به اختصار MAGA در زبان لاتین و چندین زبان دیگر به معنای «جادو» و «جادوگر» است. نام پدربزرگ ترامپ هنگام مهاجرت به امریکا برای راه اندازی روسپی خانه در شمال غرب اقیانوس آرام «درامف» بود که به ترامپ تغییر نام داد. جان در آلمانی «یوهان» خوانده می‌شود. در نتیجه، نام واقعی او «دونالد یوهان درامف» (Donald Johann Drumpf) است که هر بخش از نام او دارای شش حرف است (به طرز عجیبی همین موضوع درمورد رونالد ویلسون ریگان (Ronald Wilson Reagan) نیز صدق می‌کند. دونالد ترامپ خود مالک ساختمان «۶۶۶» واقع در خیابان پنجم نیویورک بوده است.

ترامپ سعودی‌ها را برای جنگ با یمن و بمباران آن کشور مسلح کرد جنگی که باعث کشته شدن چندین میلیون نفر و مواجه شدن مردم آن کشور با قحطی شد چرا که ارتش عربستان سعودی مانع از ورود مواد غذایی به یمن شده است. ترامپ میلیون‌ها نفر از پیروان انجیل عیسی را فریب دارد. او علامت و شعار MAGA بر روی کلاه قرمز خود را برای پیشانی آنان گذاشت. او با روسپی‌ها و جنایتکاران معاشرت می‌کند. با این وجود، از دید من تمام شواهد نشان می‌دهند که ترامپ اگر حتی دجال کتاب مقدس هم قلمداد نشود در عرصه سیاست کار‌هایی که گفته را انجام داده است و این کار‌ها شباهت بسیاری با اقدامات دجال ذکر شده در کتاب مقدس دارند.

آن گونه که انجیل می‌گوید «ثمره» دجال به ما می‌گوید که بدانیم او واقعا کیست.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید