راه مسیح راه عدالت و انسانیت و محبت است

بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی پیرامون شخصیت و رسالت حضرت عیسی بن مریم (علیه‌السلام) به مناسبت سالروز ولادت این پیامبر اولوالعزم الهی در تاریخ ۳ دی ۱۳۸۷ منتشر شده که به مناسبت ولادت حضرت عیسی مسیح علیه‌السلام بازخوانی می‌شود.

 اگر امروز مسیح بود…
اگر حضرت عیسی مسیح (علیه‌السّلام) امروز در میان ما میبود، لحظه‌ای را برای مبارزه با سردمداران ظلم و استکبار جهانی از دست نمیداد و گرسنگی و سرگردانی میلیارد‌ها انسانی را که به‌وسیله‌ی قدرت‌های بزرگ، استثمار و به جنگ و فساد و ستیزه‌خویی سوق داده میشوند، تحمّل نمیکرد.
پیام به مسیحیان و مسلمانان جهان، به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام) ۱۳۷۰/۱۰/۷

درسی که مسیحیان و مسلمانان باید فرابگیرند
عیسی مسیح (علیه‌السّلام) مجهّز به معجزه و دعوت الهی برای نجات بشر از ظلمات شرک و کفر و جهل و ظلم و رسانیدن وی به نور معرفت و عدل و عبودیّت پروردگار مبعوث گشت و در همه‌ی مدّت اقامت خود در میان انسان‌ها لحظه‌ای در مبارزه با بدی و دعوت به نیکی درنگ نفرمود؛ و این درسی است که مسیحیان و مسلمانان که معتقدان به نبوّت آن بزرگوارند باید فراگیرند.
پیام به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام) ۱۳۷۲/۱۰/۱۲

راه مسیح، راه عدالت و انسانیت و محبت است
عیسی بن مریم علیه‌السّلام منادی رحمت و برکت و هدایت الهی برای انسان‌ها بود. او در تاریکی شرک و ظلم و دنیای آلوده به گناه و گمراهی، نور هدایتی بود که همه‌ی انسان‌ها را به راه خدا هدایت کرد و زلال رحمتی بود که جان‌ها و دل‌ها را شستشو میداد.

او پرچمدار عدالتی آسمانی بود که ستمدیدگان زمین را به رهایی از اسارت قدرت‌های ستمگر و قلدران متجاوز، فرا میخواند. او برگزیده‌ی خدا بود که گمشدگان و حیرت‌زدگان را به پرستش آگاهانه‌ی خداوند دلالت میکرد. ولی رسالت آن راهنمای الهی با انکار و معارضه‌ی قدرتمندان و زورمداران مواجه شد و حماسه‌ی فداکاری بندگان صالح خدا به زمان و تاریخ، شور و حالی فراموش‌نشدنی بخشید. دستگاه‌های جبّاری که آن روزگار، با کفر آشکار و یا آراسته به ایمانی ظاهری به ستیزه برخاستند و راه مردم به آن سرچشمه‌ی نور و معرفت را بستند، امروز نیز با راه مسیح و آرمان‌های الهی او که راه عدالت و انسانیّت و محبّت است، معارضه و ستیزه میکنند.
پیام به مناسبت فرا رسیدن سال جدید میلادی ۱۳۶۶/۹/۱۰

مسیح علیه‌السلام و نجات انسان‌ها
ولادت عیسی، ولادت رحمت و برکت در جهان برای مردمی بود که بر اثر سلطه‌ی قدرت‌های مستکبر و سنگینی نظام‌های تباه‌گر، غرق در ظلمت و جهالت و فساد و محرومیّت و تبعیض بودند. پیام عیسی مسیح، نجات انسان‌ها از این همه بود.
پیام به هم‌میهنان مسیحی به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام) ۱۳۶۴/۴/۱۰

مسیح علیه‌السلام؛ پیامبر برگزیده‌ی خدا
آن پیامبر برگزیده‌ی خدا، مردم را به راه خدا که راه خوشبختی انسان است دعوت میکرد و از پیروی هوا و هوس و آلودن صفای روح انسان به زشتی و ستم و بدکرداری، برحذر میداشت. قدرت‌های طاغوتی و فاسد و زورگو و بندگان زر و زور، آن رسول الهی را مورد آزار و تهمت قرار دادند و قصد جان او را کردند و پس از آنکه خدای متعال او را در آغوش حفظ و امان خود جای داد، حواریّون و پیروانش را سال‌های سال به شکنجه‌های هولناک دچار ساختند تا تعالیم او را که بر ضدّ فساد و ظلم و شرک و هوسرانی و جنگ‌افروزی و مردم‌فریبی بود، از بین ببرند. آنان که خود، فاسد و ظالم و هوسران و جنگ‌افروز و مردم فریب بودند، نمیتوانستند دین خدا و پیامبر خدا و رهروان راه خدا را تحمّل کنند.
پیام به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام) ۱۳۷۳/۱۰/۱۲

برای استقرار نظم شایسته‌ی جهانی، باید به تعالیم و راه پیامبران روی آوریم
آن کلمه‌ی خدا در دوران گمراهی و جهل و بیعدالتی و بیاعتنایی به ارزش انسان، پرچم هدایت و نجات انسان‌ها را بر دوش گرفت و با قدرت‌های ستمگرِ زر و زور به ستیزه برخاست و به بسط عدل و رحمت و توحید همّت گماشت. امروز مؤمنانِ به آن پیامبر بزرگ -یعنی مسیحیّان و مسلمانان- برای استقرار نظم شایسته‌ی جهانی، باید به تعالیم و راه پیامبران روی آورند و فضایل انسانی را بر طبق آموزش آن معلّمان بشریت گسترش دهند.
پیام به مسیحیان و مسلمانان جهان، به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام) ۱۳۷۰/۱۰/۷

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید