بدحجابی پروژه نفوذ دشمن

بیرجند- بد حجابی پروژه ای است که دشمن با آن جامعه اسلامی را هدف قرار داده و اگر به درستی به مقوله بسیار مهم عفاف و حجاب در جامعه نگریسته شود بسیاری از مشکلات اجتماعی رفع خواهد شد.

گروه استان‌ها: حجاب و عفاف از حسنات جوامع اسلامی بوده که می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات و مسائل اجتماعی جلوگیری کند. حجاب و عفاف تنها ویژه بانوان نیست و اگر به درستی به این مقوله بسیار مهم در جامعه نگریسته شود بسیاری از مشکلات اجتماعی رفع خواهد شد.

اگر چه حجاب و عفاف مزایای فراوانی برای بانوان داشته و دارد اما با این وجود داشتن عفت برای مردان نیز در جامعه امری بوده که نباید از کنار آن به راحتی گذشت.

اسلام بانوان و دختران را همچون گوهری می‌داند که با عفاف و حجاب می‌توانند در جامعه حضور یافته و گوهر گران بهای وجودی خود را حفظ کنند.

عفاف و حجاب مقوله‌ای فراتر از پوشش زنان است

فرشته اسدزاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: قانونی بودن، شرعی بودن و ضرورت موضوع حجاب بر هیچکس پوشیده نیست و برخی مواقع عدم رعایت آن تبعاتی فراتر از تبعات شخصی داشته و شعاع اثرگذاری آن بسیار است که این نشان از اهمیت موضوع دارد.

وی افزود: زمانی که حرف از حجاب به میان می‌آید شاید زنان پوشیده و با حجاب کامل در ذهنمان متصور می‌گردد در حالی که حجاب تنها این مقوله را در بر نمی‌گیرد بلکه موضوعی فراتر از این امور بوده و عفت کلام، عفت نگاه و غیره را نیز در بر می‌گیرد و بدون شک فردی که انسانی عفیف و پاک باشد خداوند را ناظر بر اعمال خود می‌بیند و در بیرون از منزل و در بین نامحرمان با پوشش ظاهر می‌شود.

سهم مردان در رعایت عفاف و حجاب در جامعه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه اصل موضوع حجاب و عفاف رعایت چارچوب‌های پوشش است، بیان داشت: نگاه به حجاب و عفاف تنها به عنوان یک موضوع بیرونی نبوده بلکه وجه درونی نیز دارد و در این بحث جنسیت مطرح نبوده بلکه موضوع حجاب برای زنان و مردان چارچوب خاص خود را دارد.

وی به حملات نرم دشمن که اخیراً حجاب و عفاف دختران و زنان جامعه اسلامی ما را مورد هدف قرار داده است اشاره کرد و افزود: چه بخواهیم و چه نخواهیم مورد هدف دشمن هستیم و در حال حاضر کودکان و دختران نوجوان کشورمان نیز برای دشمن ارزشمند شده و دشمن در توطئه‌های اخیر خود برای این قشر از جامعه برنامه‌ریزی کرده که باید این موضوع برای خانواده‌ها تبیین شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی با اشاره به بحث عزت نفس و اهمیت این موضوع گفت: باید از همان کودکی از سیرت درونی فرزندان خود به جای ظاهرشان تعریف کنیم تا عزت نفس در وجودشان بالا رفته و شخصیت درونی آنها بر این اساس شکل گیرد.

وی در مورد معرفی الگو برای نوجوانان و جوانان گفت: معرفی الگوهایی برای فرزندانمان در هر دوره از زندگیشان متفاوت بوده و باید الگوهایی را انتخاب کرد که قابل دسترس باشند تا در وجود فرزندمان این حس به وجود نیاید که رسیدن به این الگو محال است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی به نقش افراد جامعه به عنوان مشتریان در شکل‌گیری مدهای مختلف لباس اشاره داشت و افزود: اگر افراد در موقع خرید پوشاک با مدهای نابهنجار مواجه شدند تذکرات لازم را به فروشنده بدهند بدون شک فروشنده در خریدهای بعدی خود تذکرات را لحاظ می‌کند بنابراین نباید بی تفاوت از کنار این موضوع عبور کنیم.

پرداختن دشمن به مسئله عفاف و حجاب برای آسیب رساندن به جامعه اسلامی

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با موضوع حجاب و عفاف اظهار کرد: قرآن بخش‌های مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن زندگی عفیفانه‌ای بوده که به نهادینه شدن یک خانواده خوشبخت، بانشاط و شاداب و واصل شده به تمام خوبی‌ها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر چه قرآن کتاب کلیات و شبه قانون اساسی و زندگی بوده ولی به سبب اهمیت برخی از موضوعات خداوند به صورت ریزتر وارد برخی از مسائل شده که موضوع عفاف و حجاب جزو این مقوله‌ها است، تصریح کرد: نقطه مقابل این موضوع نیز که موضوعات ضد دین است نیز به درستی درک کرده‌اند که اگر به مسئله حجاب هجمه کرده و آن را در جوامع اسلامی از بین ببرند خیلی می‌توانند در فروپاشی اسلام موفق باشند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی افزود: بعد از انقلاب اسلامی موضوع عفاف و حجاب از همان ابتدا دچار چالش بوده و دشمن به آن پرداخته و در این بین هر اقدامی را انجام داده و در روزهای اخیر با موج و شبیخون فرهنگی و بالاتر از آن با جنگ ترکیبی به اوج رسانده و موضوع برهنگی را ترویج می‌کنند که به شکل ویژه‌ای آسیب‌های آن را می‌بینیم.

رحیم آبادی اضافه کرد: همچنان که مقام معظم رهبری فرموده‌اند عدم رعایت حجاب و عفاف حرام شرعی و سیاسی است بنابراین فعل حرام حرمت‌ها را از بین می‌برد و ما را دچار چالش جدی می‌کند و این موضوع که باید از خیلی قبل در دستور ویژه مسئولان قرار می‌گرفت خوشبختانه در حال حاضر به شکل ویژه‌تری در دستور کار قرار گرفته لذا بر این اساس نشست‌ها و گفت و گو ها ذهن مخاطبان را در ابعاد مختلف نسبت به این موضوع روشن‌تر می‌سازد تا بتوانیم دشمن را در این بخش مانند دیگر توطئه‌هایش ناکام بگذاریم.

وی به برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در حوزه عفاف و حجاب اشاره داشت و افزود: باید اعتراف کنیم که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر عقب ماندگی شدیدی داشته و داریم و در فهم صحیح این دو واژه مقداری دچار چالش هستیم و برداشت‌ها در ذهن‌ها از امر به معروف و نهی از منکر تنها نهی از منکرات تداعی شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان داشت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر در شش سال اخیر با قانونی که در مجلس شورای اسلامی به عنوان قانون حمایت از ناهیان منکر تصویب شد حرکت رو به رشدی داشت و در سال ۱۴۰۱ آئین نامه اجرایی آن بازنگری شد تا چالش‌هایی که عامران و ناهیان از منکرات با آن روبرو بوده‌اند تا حد زیادی

دشمن کیان خانواده را هدف گرفته است

رحیم آبادی با بیان اینکه قانون در هر جامعه‌ای باید حرف اول را بزند و یکی از زمینه‌های اتحاد است، یادآور شد: قوانینی که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر داشته‌ایم تجمیع و به روز رسانی شده است.

وی گفت: افرادی که کشف حجاب می‌کنند از ملت ما هستند و اهل رمضان و خوبی‌ها می‌توانند باشند ولی باید توجه کنند که این کارشان اشتباه بوده و وقتی آنها می‌توانند از کار خود دست بردارند که بدانند در یک پروژه اندلسی سازی ابزار کار افرادی شده‌اند که قلبا از آنها متنفر هستند و رسانه می‌تواند در این زمینه برای آگاهی بخشی به این افراد بسیار تأثیرگذار باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی به اهمیت قانون اشاره کرد و افزود: دوگانگی در قانون قابل قبول نبوده و قانون در همه زمان و همه مکان‌ها لازم‌الاجرا است.

رحیم آبادی در مورد قوانین وضع شده در حوزه عفاف و حجاب گفت: به شکل شرعی عدم رعایت پوشش اسلامی تنها در حیطه‌های کامل خصوصی مجاز و در مکان‌هایی دیگر همه ملزم به رعایت هستند بر این اساس بحث رعایت و لزوم پوشش اسلامی در تمام اماکن عمومی الزام است و انتظار بوده که همه این قانون را رعایت کنند تا از مسئله بی‌عفتی و عدم پوشش صحیحی که مانند بمب ساعتی لحظه به لحظه کیان جوانان ما را از بین می‌برد جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در جامعه به افرادی که قانون را زیر پا می‌گذارند گفت: افراد دغدغه مند نباید منتظر نیروهای نظامی و انتظامی برای برخورد با این ناهنجارها باشند بلکه خود با تذکر لسانی نسبت به اجرای قانون اقدام کنند که متأسفانه در این عرصه عقب هستیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان کرد: اعمال قانون در حوزه کشف حجاب با مستندسازی و ارجاع قانون شکنان به قوه قضائیه تا حصول نتیجه ادامه خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان به دنبال این هستیم که سامانه‌ای را تعریف کنیم تا به طور مستقیم مردم بتوانند این گزارشات را به ستاد بدهند تا بر اساس وظیفه پیگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید