خطر انتخابات میان‌دوره‌ای برای دو حزب اصلی آمریکا

برای مثال ممکن است جمهوری‌خواهان پیروزی را به عنوان تأیید ترامپیسم تلقی کنند. در حالی که برخی نامزدهای مورد حمایت دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی شکست خورده‌اند. شکست دموکرات‌ها به معنای تأیید عملکرد جمهوری‌خواهان نیست. در واقع، رد گزینه بدتر، به معنای علاقه به گزینه بد نیست.

دموکرات‌ها نیز ممکن است تصور کنند دلیل شکست، محافظه‌کاری آن‌هاست و با توجه به گرایش جوانان حامی حزب به جناح چپ، اگر بیشتر به سمت جناح چپ حزب حرکت کنند، حامیان بیشتری کسب خواهند کرد. در حالی که این مسیر معقولی نیست و اعضای دولت بایدن نیز نسبت به آن آگاهی دارند.

تفسیر خطرناک‌تر دموکرات‌ها این است که قوانین انتخابات ایالتی را عامل شکست بدانند و از ناکامی‌های دولت بایدن به خصوص در مسائل اقتصادی مانند تورم غفلت کنند. محبوبیت اندک بایدن شاهدی بر این ناکامی‌ها است. دموکرات‌ها نباید مانند ترامپ و بخشی از جمهوری‌خواهان به قوانین انتخاباتی بتازند.

نتایج این انتخابات، بر استراتژی‌های سیاسی این دو حزب در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ تأثیر می‌گذارد. تفسیرهای نادرست می‌تواند موجب تعمیق شکاف‌های سیاسی و اجتماعی و افزایش سیاست‌گذاری‌های ناکارآمد از سوی دو حزب در ساختار تصمیم‌گیری آمریکا شود.

دیدگاهتان را بنویسید